Σάββατο 25 Σεπτεμβρίου 2010

Πρώτη γκέλα o ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ!

Παραμένει πρώτος στον βαθμολογικό πίνακα.

Με τραγική εμφάνιση ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Παναιτωλίου, αναδείχθηκε ισόπαλος, σκορ 2-2, με αντίπαλο τις αδύναμες Ελπίδες Αγρινίου, που απέσπασαν τη δεύτερη ισοπαλία τους σε τρείς αγώνες.
Πέταξε έτσι στα σκουπίδια, τους πρώτους φετινούς βαθμούς του, έφτασε στους επτά βαθμούς και δέχθηκε και τα δύο πρώτα τέρματα για την αγωνιστική περίοδο, καθώς δεν είχε δεχθεί -μέχρι σήμερα- τέρμα σε δύο αγώνες πρωταθλήματος και έναν κυπέλλου.
Πρώτη νίκη και βαθμολογική ανάσα για την ομάδα του Καινούριου, ενώ κακή είναι η περίοδος, στο ξεκίνημα της, για τον Άρη Αιτωλικού και το Γ.Ο. Μεσολογγίου.

0

* Τις επόμενες δύο -4η & 5η- αγωνιστικές του πρωταθλήματος ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, αντιμετωπίζει ως γηπεδούχος στο Παναιτώλιο, τον Α.Ο. Πλαγιάς -σε ένα αγώνα που ΠΡΕΠΕΙ, εύκολα ή δύσκολα, να επικρατήσει- και τον Ατρόμητο Αντιρίου.
Σε περίπτωση διπλού νικηφόρου αποτελέσματος, το βαθμολογικό προβάδισμα της ομάδος μας θα είναι τεράστιο και σημαντικό για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.
Γερά και με προσοχή, να συνεχίσουμε ότι καλό ξεκινήσαμε την φετινή αγωνιστική σεζόν.