Κυριακή 25 Ιανουαρίου 2009

Ολυμπιακός Παναιτωλίου: Νίκη στο Νιοχώρι...

Αναμενόμενη νίκη του Ολυμπιακού στο Νεοχώρι, την παραμονή του Αγίου Αθανασίου στις 17 Ιανουαρίου 2009.
Κάνοντας απλώς το καθήκον τους οι παίκτες των ερυθρόλευκων του Παναιτωλίου, κέρδισαν σ' ένα γήπεδο βούρκο τον Όμηρο στο Νεοχώρι. Μοιρασμένη η υπεροχή από ένα ημίχρονο για κάθε ομάδα.
Στο πρώτο ημίχρονο ο Ολυμπιακός θα μπορούσε να έχει κλειδώσει τη νίκη. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Όμηρος έχασε μία-δύο καλές ευκαιρίες.
Στο τέλος ο Ολυμπιακός έχασε μοναδική ευκαιρία, αφήνοντας το σκορ στο τελικό 0-1, με τέρμα που πέτυχε ο Στάϊκος, στο 66΄.

Ολυμπιακός: Αυγέρης, Καλογήρου (69΄Ιβρος), Ντζάλας, Αυγέρης Γ.Δ. (64΄Καμζέλης Δ.), Σαλμάς, Μήτσος, Μάκος (80΄Γκορόγιας), Κακούρης, Κωστής, Σαμψώνας, Στάϊκος.
Ο Δήμος Χειμώνας, λέγοντας την εκτίμηση του γι' αυτό το ματς, ανέφερε μεταξύ άλλων: «Θεωρώ ότι είναι πολύ σπουδαία νίκη, διότι ο Όμηρος έχει κάνει πολύ καλά αποτελέσματα με τις ομάδες της εφτάδας στην έδρα του. Κέρδισε την Μεσάριστα και ήρθε ισόπαλος με Αρακυνθιακό και Αντίρριο. Είναι ομά­δα με μαχητές και ήταν δύσκολο ματς για μας»

Μεσοβδόμαδα ο Ολυμπιακός σε -από αναβολή- παιχνίδι αναδείχθηκε ισόπαλος με τον Αλυζιακό Μύτικα με σκορ 1-1, σε κακό αγωνιστικό χώρο.
Μάλιστα θα μπορούσε να πετύχει και τη νίκη, αν οι παίκτες μας ήταν πιο προσεκτικοί και εύστοχοι στην τελική προσπάθεια.
Σήμερα 25 Ιανουαρίου ο Ολυμπιακός αγωνίζεται για δεύτερη στη σειρά αγωνιστική εκτός έδρας -στη Γαυρολίμνη με τον Προμηθέα.