Σάββατο 6 Μαρτίου 2010

Νίκη με 2-1 ο Ολυμπιακός Παναιτωλίου

Πληρώνει τα "χαζά" αποτελέσματα με τους τελευταίους της βαθμολογίας.

Σε ένα αγώνα γεμάτο πάθος και ένταση ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Παναιτωλίου νίκησε με 2-1 τον Γ.Ο. Μεσολογγίου. Τa τέρματα της νίκης της ομάδος μας σημείωσαν, το πρώτο στο 12ο λεπτό ο Κωστής για να ισοφαρίσει με τη λήξη του ημιχρόνου το Μεσολόγγι και να σκοράρει στο 65ο λεπτό ο Καμζέλης.
Οι τρεις χαμένοι βαθμοί απομακρύνουν τον ΓΟΜ από το κύριο στόχο του, που είναι η άνοδος και είναι ορατός ο κίνδυνος να μη συμμετέχει στα play off του πρωταθλήματος.
Με νίκες συνέχισαν ο πρωτοπόρος Όμηρος Νεοχωρίου που φρέναρε στη Γουριά τον τοπικό Εθνικό και ο Άρης Αιτωλικού, που πέρασε δύσκολα από τη Γαυρολίμνη, νικώντας με 1-2.
Σημαντική νίκη πέτυχε ο Ακαρνανικός Φυτειών που συνεχίζει τη μάχη της παραμονής, ενώ ο Ηρακλής Αστακού που έχει τον ίδιο στόχο αγωνίζεται την Κυριακή με την υποβιβασμένη Δάφνη Μεγάλης Χώρας.
Επόμενος αγώνας για τον Ολυμπιακό με τον Ακαρνανικό Φυτειών στις Φυτείες, με την τοπική ομάδα να δίνει μάχη κάθε αγωνιστική για να αποφύγει τον απευθείας υποβιβασμό.